FITNESS 360 LOGO SMAPLE 2 TRANS.png
KB.png

5 כללים לפתיחת סטודיו לאימונים אישיים


לפני 9 שנים הגשמתי חלום ראשון כעצמאי. פתחתי את הסטודיו הראשון שלי לאימונים אישיים ברעננה. מאז ועד היום הקמתי וייעצתי לכ-30 סטודיואים ברחבי הארץ, פתחתי מקומות משלי, סגרתי, אבל בעיקר רכשתי נסיון גדול בכל הנושא, ואני רוצה להעביר לכם אותו הלאה. אני רוצה לעשות סדר לכל מי שחולם להקים חדר כושר/ סטודיו לאימונים אישיים, אבל מתלבט, לא בטוח או חושש...אספתי לכם את השאלות הנפוצות ואת הטיפים שכדאי לזכור ולשנן לפני שעושים את הצעד הראשון.

סטודיו לאימוני כושר אישיים

אני רוצה להתחיל עם סיפור קטן שהוביל אותי למעשה להקמת הסטודיו הראשון שלי. השנה: 2005. לפני 12 שנים במהלך משמרת בחדר כושר פגשתי מאמנת כושר שהגיעה לזמן איכות עבור עצמה. היא הגיעה בשביל לעשות 'הפסקה' קצרה מהאימונים האישיים שלה, להתאמן בעצמה ולחזור ל....עוד אימונים אישיים. כששוחחתי איתה זה לא היה נראה לי בכלל הגיוני שזה מה שהיא עושה מבוקר ועד ערב, אבל השאלה הראשונה ששאלתי אותה הייתה: אם את כל כך מצליחה, למה את לא פותחת מקום משלך? זה היה נראה לי כדבר ברור מאליו. אתה מאמן אישית מבוקר ועד ערב, אז למה לא לפתוח מקום משלך? היא מלמלה כמה משפטים כמו: "אני עדיין לא בטוחה", "זה לא הזמן", "לאט לאט", "כל דבר בזמנו" ועוד...עבורי זה היה חלום. באותה תקופה אמנם הייתי מאמן כושר מאוד מוערך במקום עבודתי, נגעתי כמעט בכולם, אהבתי את כולם, עזרתי לכולם, אבל בכלל לא היה לי "בפוקוס" להציע אימונים אישיים ולעזור אישית לאנשים שנאבקים בהשגרת המטרות שלהם. עד אותו רגע באמת שעזרתי לכולם, אבל כמו שאתם וודאי יודעים, אי אפשר לעזור פרטנית לכולם, ולכן העזרה שלי התחלקה בין כולם. אחרי השיחה עם הבחורה הבנתי שזה מרגש אותי לעזור פרטנית ל"מלא" אנשים והחלטתי לשים את הפוקוס ב"לעזור" לאנשים להשיג טוב יותר את המטרות שלהם. קיבלתי החלטה וסימנתי לעצמי לפתוח מקום משלי. לא סימנתי תאריך יעד וגם לא רשמתי יעדים. פשוט חקקתי לעצמי בראש שזה מה שאני רוצה וחתרתי לכיוון. מאותו הרגע תוך שנה היומן שלי היה מלא במתאמנים. תוך שנתיים כבר עזבתי את המקום בו עבדתי, ותוך 3 שנים (בגיל 26) פתחתי את הסטודיו הראשון שלי לאימונים אישיים. זה היה חלום שהתגבש אט אט במוחי, התחיל מהחלטה אחת והפך למציאות בה הקמתי עסקים שמשנים לאנשים את החיים וכך הלאה...

כמה זמן לוקח להקים סטודיו פרטי לאימונים אישיים?

מניסיוני האישי הקמה של סטודיו יכולה לקחת שבועות אחדים עד חודשים. זה מאוד תלוי במקום עצמו, באדם המשכיר עבורכם את הנכס, במורכבות השיפוץ שתרצו לעשות, בגודל המקום, באישורים ובקבלת הציוד. זה תלוי גם בגורמי תכנון וביצוע נוספים כמו בעלי מקצוע שצריכים להיות אלה שיגרמו למקום שלכם להיראות כמו שדמיינתם.

תוך כמה זמן אפשר להרוויח?

זוהי אחת השאלות הנפוצות עליה אני נשאל כמעט מידי יום. השאלה הזו מזכירה לי את השאלה: "תוך כמה זמן אוכל להשטיח את הבטן?" או תוך כמה זמן אוכל לראות תוצאות? הכל תלוי בתכנית העסקית שלכם (בדיוק כמו תכנית אימון), בדרך בה תצמדו אליה (זוהי למעשה ההתמדה) והביצוע בפועל (איך תורידו לקרקע את כל מה שרשום על הנייר). אני ממליץ לכולם לעשות את הבדיקות היטב לפני שקופצים למים עם הרבה תשוקה ואהבה לתחום. תשוקה זה נהדר אבל ידע עסקי ותכנון מקדים חשוב לא פחות חשוב. אני מכיר מאמנים ובעלי סטודיואים להם ייעצתי שהעמידו את המקום מבחינה כלכלית על הרגלים כבר אחרי 3 או 6 חודשים, ולעומת זאת אני מכיר כאלה שזה לקח להם גם 12 או אפילו 24 חודשים. יש עוד הרבה משתנים אבל זה לא המקום לבלבל אתכם. נסתפק ב'להבין' כי עבודה מדויקת ומתוכננת היטב והיצמדות אליה תוביל אתכם לתוצאות טובות יותר לעומת אלו שפשוט 'זרקו עצמם למים' ובהמשך יגלו שהם זרקו גם הרבה הרבה כסף...

ואם זה לא עובד?

אחד הדברים שלמדתי לאורך השנים זה שיש דברים שיעבדו לנו נפלא בירושלים אבל לא יעבדו בתל אביב ולהיפך. למה? ואיך זה יכול להיות? אבל אנחנו במדינת ישראל...באזורים שונים ברחבי הארץ גרים אוכלוסיות שונות מבחינה סוציו אקונומית, חתך גילאים ועוד...חשוב להבין את הדברים האלו ודווקא מהסיבה הזו ללמוד את האזור הגאוגרפי בו אנחנו מייעדים להקים את הסטודיו שלנו. האם זהו אזור לצעירים? אוכלוסיה מבוגרת יותר? מה הכאב (הצורך) של הקהל שלי במקום הזה? האם יש הרבה ילדים באזור? האם הקהל יגיע אליי ברגל או עם רכב? האם יש חנייה נגישה ונוחה בכלל באזור? השאלות כמובן יכולות להמשיך בלי סוף, אבל ככל שתשאלו יותר שאלות (שהלקוחות שלכם ירצו לדעת) ותתנו מענה כך יגדלו הסיכויים שלכם לתכנן תכנית מדויקת ומתאימה יותר לאזור בו אתם פותחים. ואם זה עדיין לא מצליח? אז תשנו! תזכרו תמיד, אם משהו לא עובד לכם כמו שאתם רוצים ואתם ממשיכים לעשות את אותו הדבר, תקבלו את אותה התוצאה. אם תשנו את הדרך, הגישה או אפילו ניואנסים קטנים בשירות / שיווק שלכם, אתם תראו איך אתם מקבלים תוצאות שונות. כדי לא להיתקל בהפתעות חשוב לבנות תכנית עסקית מפורטת בה אנחנו יודעים מה קורה בכל חודש בשנה. ואם נתקלתם בהפתעות, לא נורא, זה הזמן לשינוי, אבל הקטן ביותר....

כמה עולה להקים סטודיו לאימונים אישיים?

הכל משתנה בהתאם לגודל החלל שתרצו, השיפוץ והציוד שתזמינו. אני ממליץ תמיד לחפש את החלל להשכרה שכבר בנוי וצריך מינימום שינויים במבנה. מכיוון שסביר להניח ש-OPEN SPACE (חלל גדול אחד) יכול להיות נהדר עבורנו, כדאי לשים את הפוקוס בכיוון הזה. ברגע שהשינויים שלכם יהיו מזעריים אתם תוכלו לחסוך עשרות אלפי שקלים בבינוי. עכשיו בואו ניתן הערכה לגבי גודל אפשרי של חלל והמחיר עד השלב שנכנסים ומתחילים לעבוד.

חלל בגודל 60 מ"ר - ניתן לבצע אימונים אישיים או להפעיל קבוצות של 8-10 אנשים.

עלות ציוד BASIC + הקמה (שיפוץ לא מורכב) - כ- 100 אלף ש"ח.

חלל בגודל 80 מ"ר - ניתן לבצע אימונים אישיים או להפעיל קבוצות של 10-12 אנשים

עלות ציוד BASIC + הקמה (שיפוץ לא מורכב) - כ- 120 אלף ש"ח.

חלל בגודל 100 מ"ר - ניתן לבצע אימונים אישיים או להפעיל קבוצות של 12-15 אנשים

עלות ציוד BASIC + הקמה (שיפוץ לא מורכב) - כ- 150 אלף ש"ח.

חלל בגודל 120 מ"ר - ניתן לבצע אימונים אישיים או להפעיל קבוצות של 15-20 אנשים

עלות ציוד BASIC + הקמה (שיפוץ לא מורכב) - כ- 200 אלף ש"ח.

האם אצטרך עוד כסף חוץ מזה?

בהחלט. יש לקחת הוצאות קבועות נוספות כמו: שכירות, ארנונה, תכנת מנויים ועוד, והוצאות משתנות כמו: פרסום, עובדים (אם החלטתם להעסיק כמובן), טלפון, הוצאות משרד, ייעוץ, חשמל, מים, ספקים שונים ועוד...הקבועות אלו ההוצאות שלא משנה כמה לקוחות יש לכם, הסכומים האלו יורדים מחשבונכם בכל מקרה. ההוצאות המשתנות, משתנות בהתאם לפעילות העסק בדרך כלל, אבל הן קיימות. בחודשי הפתיחה (עד אשר תגידו לנקודת האיזון שלכם) תצטרכו להבטיח שעומד ברשותכם סכום כסף נוסף. אחת הטעויות הגדולות ביותר של מאמנים / בעלי עסקים הפותחים סטודיו לאימונים אישיים הוא שהם מעמידים את סכום הכסף הראשוני מבלי לקחת בחשבון את שלושת או ששת החודשים הראשונים בהם המקום לא רק שלא ירוויח אלא גם יפסיד כסף, ואת זה חשוב לקחת בחשבון כדי לא להיתקל בהפתעות. ברגע שזה יושב על התכנית העסקית שלכם, אתם תוכלו לחזות את זה מראש ולהיערך בהתאם. זה יכול לנוע בין 50 ל-100 אלף ש"ח נוספים אותם תצטרכו בחשבונכם בחודשי ההקמה. זה חלק מהעסק אז קחו זאת בחשבון.

חדר כושר לאימונים אישיים

5 כללים חשובים להקמת סטודיו פרטי לאימונים אישיים

1. כלל ראשון – תאפיינו את המקום שלכם

לפני שאתם רצים לקנות את הציוד הדרוש, חשוב שתשבו עם עצמכם ואפיינו את המקום שלכם. דעו במדוייק מיהו הקהל שלכם, מהו שם העסק, איזה שירותים נלווים תציעו, מה הלוקיישן בו אתם מתכננים לפתוח, האם יש לכם הון ראשוני לפתיחת הסטודיו, קבוצתי או אישי או אולי גם וגם, ועוד...שבו עם עצמכם ורשמו את הכל לפרטי פרטים.

2. כלל שני - תכתבו תכנית עסקית

בדיוק כמו שאנחנו מאמינים כי הדרך לתוצאות גופניות / הרזייה / גוף שרירי או מעוצב טמונה בתכנון ובנייה של תכנית אימונים ובהיצמדות אליה, כך גם בעסק הפרטי שלנו. נהיה חייבים תכנית עסקית רגע לפני שפותחים את הסטודיו. באמצעות כתיבה של תכנית עסקית מסודרת ונכונה אנו מגבשים את המודל העסקי, אסטרטגיות שונות ודרכי פעולה עליהן אנחנו לא תמיד חושבים… תוכלו להבין על תזרים וכמובן ללמוד כי שליטה על ההכנסות וההוצאות השוטפות הינה משמעותית ביותר ליציבות העסקית. היתרון בבניית תכנית עסקית הינו ההסתכלות והראייה קדימה, לא רק לטווח הקצר. אנו בונים תחזיות עסקיות וכלכליות לשנים הקרובות ולא מסתכלים רק על מה שקורה 'היום' כפי שהרבה מאמנים בתחילת דרכם טועים לחשוב. לאחר מכן נרצה לבחון את מיקומנו ביחס לשוק (שאר הסטודיוס' בסביבה) ולכן נבצע סקר שוק מקיף באמצעותו נוכל לקבל מידע על השוק הדינאמי הסובב, מידע לגבי מוצרים / שירותים דומים לשלנו הקיימים בשוק וכך לקבל אינדיקציות נכונות לגבי המיקום שלנו ביחס לאחרים.

3. כלל שלישי - לא מספיק להיות רק אנשי מקצוע מעולים

הסוד להקמת סטודיו לאימוני כושר אישיים מצליח לא טמון רק בהיותכם מאמני כושר מצויינים, אלא גם בהיותכם אנשי עסקים. מה הכוונה? אני לא אשלח אתכם ללמוד מנהל עסקים בכדי ללמוד לנהל את העסק שלכם. אין צורך בכך. אבל מה כן? תצטרכו להבין וללמוד לעומק את כל ההיבטים העסקיים של הקמת סטודיו החל משיווק, ניהול, תזרים, גיוס עובדים, מכירות ושירות. אפשר ללמוד זאת באינספור דרכים החל מקריאת ספרים, קורסים, סדנאות, ייעוצים עסקיים פרטיים / קבוצתיים ועוד. בשביל להצליח תהיו חייבים להיות מחוייבים לעצמכם ולעסק שלכם. חשבו תמיד על כל אנשי המקצוע האפשריים עבורכם כדי להצליח. כשאתם צריכים לשפץ את הסטודיו, את מי אתם מזמינים? בדיוק כמו שבשביל שיפוץ המקום תביאו אנשי מקצוע יעודיים, לבניית האתר תביאו בונה אתרים, כך בכל דבר שלא תדעו בניהול העסק, אני ממליץ לקחת עזרה ממישהו חיצוני, שיוכל לחסוך לכם זמן וכסף. מוזמנים כמובן להשאיר פרטים ולתאם איתי ועם הצוות שלי פגישה בנושא.

4. כלל רביעי - חשבו תמיד שפע

שננו לעצמכם: יש מספיק לכולם! יש אלפי מאמני בישראל ויש עשרות סטודיוס' פרטיים בכל עיר, ישוב או קיבוץ. בכל שנה מצטרפים מאות בוגרי הקורסים השונים לשוק העבודה והופכים את אהבת הספורט לקריירה. רוב המאמנים להם אני מייעץ לאורך השנים תמיד אומרים: "השוק מוצף, יש תחרות קשה, אין מספיק עבודה, ולמה דווקא אני?" נכון, למה דווקא אתם? זו שאלה מצוינת שכתבתי עליה בכתבה כאן - כיצד לנסח את הייחודיות שלכם במשפט אחד". אם לא תדעו למה אתם, אז מי כן? מלבד זאת אני רוצה לשנות אצלכם תפיסה וללמד אתכם לחשוב אחרת. לחשוב בתפיסת שפע (ולא בתפיסת חסר). אם תחשבו תמיד כמה רע, אין מקום לכולם, יש תחרות וכו'....זה בדיוק הפוקוס אליו תכוונו ועל זה תמיד תחשבו. במקום זאת, נסו לחשוב חיובי, נסו לחשוב על השפע שיש לכולנו ותראו שגם הפוקוס שלכם יעבור לשם. בשלב הבא נסו לחשוב על מספר הלקוחות בו תהיו מעוניינים. 50? 100? 200? כמה ייחשב עבורכם כהצלחה כבעלי סטודיו בשנה הראשונה? עכשיו, באיזה עיר או ישוב אתם נמצאים? כמה בתי אב קיימים? כמה תושבים? כמה מקומות כמוכם קיימים? רק לצורך הדגמה בעיר תל אביב יש 432,892 תושבים וכ-50 מועדוני בוטיק (סטודיו) ברחבי העיר (לאימונים אישיים וקבוצתיים). נניח שרק 10% מכלל התושבים בעיר תל אביב היו עוסקים בספורט (למרות שדווקא בעיר הזו מספר התושבים העוסקים בפעילות גופנית הוא מהגבוהים בישראל). אבל שוב, נניח שרק 10%. אז כמה אנשים פוטנציאליים? 43 אלף! אם ניקח את 43 אלף האנשים ונחלק אותם ב-50 המועדונים הקיימים זה משאיר לכל אחד בממוצע 860 לקוחות פוטנציאליים לכל סניף. נכון, יש מועדוני כושר גדולים עם 2000 מנויים, ויש כאלה (מועדוני בוטיק) יסתפקו רק ב-100-150 לקוחות (זה מה שמגבלת הזמן והמקום יכולים להכיל). ובינינו, זה מספרים מטורפים לסטודיו בגודל של 60,80 או 150 מטר! הבנתם את הנקודה, נכון? ברגע שתשנו את נקודת המבט, תאמינו בעצמכם, במה שאתם נותנים, ותאמינו בשפע הקיים לכולם, אתם תראו 'שהתחרות' עם עוד עשרות מקומות הופכת ללא רלוונטית.

5. כלל חמישי - אין כלום תמורת שום דבר

עסקים רבים בישראל (בכל התחומים) לא תמיד מוכנים להשקיע ולכן לא תמיד מקבלים את התוצאות אליהם מכוונים. בדיוק כמו שלא תהפכו למאמנים סופר מוצלחים רק מצפייה של סרטונים ביוטיוב אלא מהכשרות ולימודים במוסדות השכלה בתחום, כך גם בתחום העסקים. כדי ליצור ולבסס את ההצלחה העסקית של כל אחד מאיתנו, אנו נדרשים להשקיע זמן, מאמץ, כסף, וכמובן אנו נדרשים לשלם מחירים. דעו כי ההקמה תעלה לכם כסף (והרבה), דעו כי לציוד יש מחיר, לשיווק, לפרסום, למיתוג ולייעוץ כמובן...אני יכול להגיד כי רק בשנתיים האחרונות השקעתי למעלה מ-100 אלף שקל על לימוד ורכישת ידע חדש עבור עצמי. האם זה היה שווה את זה? ועוד איך! השקעות לטווח ארוך מניבות פירות (רק למי שיש סבלנות כמובן). יש עוד הרבה דברים שיעלו לכם כסף, השקעה וזמן – אז תמיד תשננו לעצמכם אם תרצו להצליח: אין דבר תמורת שום דבר.

רוצים לפתוח מקום משלכם וזקוקים לייעוץ והכוונה? השאירו לנו פרטים ודברו איתנו


שי אלנקרי.jpg

 by FITNESS ISRAEL GROUP. 09-7424842  כתובת: אריה רגב 4 א.ת פולג נתניה. 2020©