FITNESS 360 LOGO SMAPLE 2 TRANS.png
KB.png

פתיחת עסק בתחום הכושר: המדריך המלא להקמת סטודיו לאימוני כושר


בשנת 2008 פתחתי את הסטודיו הראשון שלי לאימונים אישיים ברעננה. עשיתי כל כך הרבה טעויות שעלו לי במאות אלפי שקלים.


ב-2014, עם הרבה יותר נסיון על עצמי ועם עשרות לקוחות, פתחתי את הסטודיו השני אותו הבאתי להצלחה מסחררת תוך מספר חודשים.


מ-2015 עד היום זה בדיוק מה שאני עושה. מקים ומלווה מועדוני פרימיום וסטודיו'ס בכל הארץ. הייתי שותף בהקמה של יותר מ-300 סטודיואים ומועדוני בוטיק ברחבי הארץ (ללקוחות אותם אני מלווה) ורק בשנת 2019 עזרתי ל-54 מועדוני פרימיום לברך על המזוזה עם פתיחה של מקום חדש או לוותיקים בתחום לקחת את העסק שלהם צעד אחד קדימה, להכפיל ולשלש את כמות ההכנסות ובעיקר לעבוד לפי סדר ושיטה.

לאורך השנים הפסדתי מאות אלפי שקלים בעסקים שלי אבל הרווחתי ידע יקר שעוזר לי לכוון את העסקים איתם אני עובד למקומות טובים ובעיקר...לקצר דרך.אם אתם חולמים על הקמת מועדון / סטודיו משלכם לאימונים אישיים או קבוצתיים אבל מתלבטים, לא בטוחים או חוששים...אספתי לכם את השאלות הנפוצות ואת הטיפים שכדאי לזכור ולשנן לפני שעושים את הצעד הראשון.מה כל כך כך קסם לי ב"להיות מאמן כושר אישי?"

אני רוצה להתחיל עם סיפור קטן שהוביל אותי למעשה להקמת הסטודיו הראשון שלי. השנה: 2005. לפני 15 שנים במהלך משמרת באותו מכון כושר בו אימנתי פגשתי מאמנת כושר שהגיעה לזמן איכות עבור עצמה. היא הגיעה בשביל לעשות 'הפסקה' קצרה מהאימונים האישיים שלה, להתאמן בעצמה ולחזור ל....עוד אימונים אישיים. כששוחחתי איתה זה לא היה נראה לי בכלל הגיוני שזה המקצוע שלה, וזה מה שהיא עושה מבוקר ועד ערב.


השאלה הראשונה ששאלתי אותה הייתה: "אם את כל כך מצליחה ומלאה באימונים, למה את לא חושבת לפתוח מקום משלך?". זה היה נראה לי כדבר הנכון ביותר לעשות. אם אתה מאמן אישי מבוקר ועד ערב לקוחות, אז למה לא לרכז את הכל למקום אחד במקום לתזז עצמך מבית לבית? אז היא מלמלה כמה משפטים כמו: "אני עדיין לא בטוחה", "זה לא הזמן", "לאט לאט", "כל דבר בזמנו" ועוד...באותה השנייה יכולתי לעצום עיניים ולראות את החלום הזה תפור עבורי. מבחינתי זה היה הדבר הנכון לעשות.
באותה תקופה אמנם הייתי מאמן כושר מאוד מוערך במקום עבודתי, נגעתי כמעט בכולם, אהבתי את כולם, עזרתי לכולם, אבל בכלל לא היה אצלי "בפוקוס" להציע אימונים אישיים ולעזור אישית לאנשים שנאבקים בהשגת המטרות שלהם. עד אותו רגע באמת שעזרתי לכולם, אבל כמו שאתם וודאי יודעים, אי אפשר לעזור פרטנית לכולם, ולכן העזרה שלי התחלקה בין כולם.

אחרי השיחה עם אותה המאמנת הבנתי שזה קוסם לי ומרגש אותי לעזור פרטנית ל"הרבה" אנשים. החלטתי באותו הרגע לשים את הפוקוס שלי לעזור לאנשים להשיג את המטרות שלהם בצורה טובה יותר. באימונים אישיים כמובן. קיבלתי החלטה וסימנתי לעצמי לפתוח יום אחד מקום משלי. לא סימנתי תאריך יעד וגם לא רשמתי יעדים. פשוט חרטתי לעצמי בראש שזה מה שאני רוצה, ופשוט חתרתי לכיוון.

מאותו הרגע תוך שנה היומן שלי היה מלא במתאמנים אישיים. תוך שנתיים כבר עזבתי את המקום בו עבדתי, ותוך 3 שנים (בגיל 26) פתחתי את הסטודיו הראשון שלי לאימונים אישיים ברעננה. במקרה, קפצה הזדמנות אדירה, ואני כבר הייתי מוכן, אז אחזתי בהזדמנות בשתי ידיים וקפצתי עליה. פתחתי מקום ב....עיר חדשה שם אף אחד לא מכיר אותי! זה היה חלום שהתגבש אט אט במוחי, התחיל מהחלטה אחת והפך למציאות בה אני חי כיום, באובססיה ובתשוקה להקמת עסקים ומיזמים שמשנים לאנשים את החיים...אז ניסיתי לעשות לכם סדר ולתת לכם מענה על השאלות הנפוצות ביותר שאני נשאל כמעט בכל יום במהלך פגישות אישיות וייעוצים של מאמנים ועסקים בתחום.

כמה זמן לוקח להקים סטודיו פרטי לאימונים אישיים / קבוצתיים?

"שאלה מצוינת. מניסיוני האישי הקמה של סטודיו יכולה לקחת שבועות אחדים עד חודשים. זה מאוד תלוי במקום עצמו, באדם המשכיר עבורכם את הנכס, במורכבות השיפוץ שתרצו לעשות, בגודל המקום, באישורים ובקבלת הציוד. זה תלוי גם בגורמי תכנון וביצוע נוספים כמו בעלי מקצוע שצריכים להיות אלה שיגרמו למקום שלכם להיראות כמו שדמיינתם. ב-2014 פתחתי את סניף קונספט בנתניה מ-א' עד ת' תוך חודש בלבד. תוך חודש וחצי כבר התאמנו בו 150 מתאמנים :-)

גם זה אפשרי. רוב מאמני הכושר ובעלי העסקים שמגיעים אליי כיום (מעל 50%) מגיעים אליי כחודשיים או שלושה לפני פתיחה. האם זה טוב או רע? זו לא הנקודה, אפשר לעשות את זה אבל צריך להידבק ללוח זמנים אינטנסיבי של עשייה. את זה אנחנו כבר מתכננים בפגישת האסטרטגיה הראשונה.תוך כמה זמן אפשר להרוויח?

"זוהי אחת השאלות הנפוצות עליה אני נשאל כמעט מידי יום. השאלה הזו מזכירה לי את השאלה: "תוך כמה זמן אוכל להשטיח את הבטן?" או תוך כמה זמן אוכל לראות תוצאות? ובכן, הכל תלוי בתכנית העסקית שלכם (בדיוק כמו תכנית אימון), בדרך בה תצמדו אליה (זוהי למעשה ההתמדה) והביצוע בפועל (איך תורידו לקרקע את כל מה שרשום על הנייר).

רק בשנה האחרונה 75% מהעסקים אותם ליוויתי (מאמנים ובעלי סטודיואים) הצליחו להעמיד את המקום מבחינה כלכלית על הרגליים כבר אחרי 3-4 חודשים, הגיעו לאיזון תפעולי (לא מרוויחים / לא מפסידים) או עברו לרווח תפעולי (שמצליחים להרוויח כבר מהמקום). חלק "מהקרובים" או "היועצים" יגידו לכם לשכוח מרווחים בשנה הראשונה, ואני אומר: תבדקו טוב מי זה שאומר לכם את זה.... (אמא / אבא / אח / אחות / חבר / קולגה). תבדקו את הסטטוס העסקי שלהם ותחליטו בעצמכם אם שווה לכם לשמוע מהם או שלא. אני מאמין כי חייבים לבנות תכנית עסקית שיושבת על המטרות ובמקביל גם על היכולות של בעל העסק. אם אין לבעל העסק יכולות שיווקיות / ניהוליות או מכירתיות, אז מתחילים לעבוד על שיפורים, עובדים ומשפרים - עד שמגיעים לתוצאות טובות יותר (של אחוזי סגירה / מכירות / שימור וכו).

כמה עולה לפתוח סטודיו כושר


למה יש כאלה שלוקח להם יותר משנה כדי להתחיל להרוויח?